OKS VOLLEY OPATÓW
oficjalna strona internetowa
Wygrana Budowlanych z KSZO w Opatowie

Po remisowym piątkowym sparingu (2:2), w sobotę doszło do rewanżu w hali Zespołu Szkół Samorządowych Nr 2 w Opatowie.

KSZO Ostrowiec SA – Budowlani Łódź 1:3 (19:25, 23:25, 25:17, 15:25)                                 
KSZO:

Brojek 10, Wójcik 4, Bawoł 8, Kuligowska 8, Ganszczyk 11, Godfrey 7,
Ścibisz (libero) oraz Tobiasz, Vasileva 4, Grzelak, Stefańska,
Nowakowska (libero).

BUDOWLANI:
Sieczka 20, Śliwa 1, Ściurka 1,
Skrzypkowska 8, Sikorska 14, Polańska 4, Medyńśka (libero), oraz Grajber 14,
 Kajzer 4, Pacak 3. 
                                                                                                                                                                 Spotkanie w Opatowie było zwieńczeniem promocji siatkówki i zespołu KSZO Ostrowiec SA.             W sobotnie przedpołudnie zespół uczestniczył w festynie w ostrowieckiej dzielnicy Denków. Wieczorem, w Opatowie rozegrał rewanżowe spotkanie sparingowe z Budowlanymi Łódź. Tym razem górą był łodzianki. Ostrowczanki rozstrzygnęły na swoją korzyść tylko trzecią partię.
III Turniej o Puchar Starosty Powiatu Opatowskiego
8 marca to dzień szczególny dla wszystkich kobiet. Zwykle w tym dniu są kwiaty, życzenia, prezenty czy niespodzianki Jednak zupełnie inny pomysł mieli działacze OKS Volley Opatów. Zdecydowali się przygotować siatkarskie święto kobiet, czyli Turniej o Puchar Starosty Opatowskiego. Do hali przy Liceum Ogólnokształcącym im. B. Głowackiego w Opatowie przybyło sześć zespołów, oprócz gospodyń całego „zamieszania" walkę podjęły: MKS Neptun Końskie, PMOS Busko Zdrój, MUKS Piątka Sandomierz, UKS Jedynka Kozienice i KPS Nowa Dęba.
Turniej rozpoczął Pan Starosta Bogusław Włodarczyk, witając przybyłe drużyny i kibiców oraz życząc zaciętej rywalizacji, Następnie zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej znalazły się siatkarki OKS Volley Opatów, PMOS Busko Zdrój i MKS Neptun Końskie, natomiast w drugiej KPS Nowa Dęba, MUKS Piątka Sandomierz i UKS Jedynka Kozienice. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a w hali co chwila rozlegały się okrzyki radości z wygranej lub rozpaczy z powody przegranej. Nasze zawodniczki, grając w osłabieniu zajęły w grupie 2 miejsce, odnosząc zwycięstwo z Buskiem 2:0 i przegrywając z Końskimi 0:2. Po zakończeniu fazy grupowej na wszystkie drużyny czekał ciepły posiłek ufundowany przez Starostę Opatowskiego!
Następnie dziewczyny mogły przystąpić do bardzo ważnej walki o końcowy rezultat w turnieju. Pierwsze spotkanie odbyło się między zespołami Buska i Kozienic i z 5. miejsca mogła cieszyć się druga z tych drużyn. Następny mecz był niezwykle istotny dla OKS Volley Opatów, ponieważ nasze siatkarki walczyły o ostatnie miejsce na podium z MUKS Piątką Sandomierz. Niestety, po zaciętym meczu silniejsza okazała się czwarta drużyna naszego województwa, Jednak najbardziej zacięty był finał. Zmierzyły się w nim zawodniczki KPS Nowa Dęba i MKS Neptun Końskie. Spotkanie to było bardzo profesjonalne, gdyż pojawili się sędziowie liniowi, a na trybunach szaleli kibice. Głośny doping pomógł siatkarkom Nowej Dęby, które pokonały swoje przeciwniczki, odnosząc zwycięstwo 2:0. Ich radość z wygrania całego turnieju była ogromna. Zmęczone, ale zadowolone drużyny pojawiły się na oficjalnym zakończeniu zawodów. Pan Starosta jeszcze raz podziękował za przybycie i piękną, sportową rywalizację. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów i pucharów. Największe trofeum powędrowało do KPS Nowej Dęby, drugie miejsce zajął MKS Neptun Końskie, trzecie MUKS Piątka Sandomierz, czwarte OKS Volley Opatów, piąte UKS Jedynka Kozienice, natomiast szóste PMOS Busko Zdrój. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się mniejsze statuetki dla najlepszych zawodniczek. Dla każdej z dziewczyn takie wyróżnienie jest ogromnym zaszczytem, dlatego gdy przyszedł moment ogłoszenia najbardziej wartościowych siatkarek na hali zapadła pełna napięcia cisza. Najlepszą rozgrywającą została Paula Pietruszka (MUKS Piątka Sandomierz), najlepsza libero to Wiktoria Seweryńska (OKS Volley Opatów}, najlepsza środkowa Monika Łączny (MUKS Piątka Sandomierz), najlepsza przyjmująca Martyna Panek (MKS Neptun Końskie), najlepsza atakująca to Pamela Gul (KPS Nowa Dęba), którą organizatorzy uznali również za MVP, czyli najbardziej wartościową zawodniczkę turnieju. Po emocjach związanych z przyznawaniem nagród przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Następnie dziewczyny zmęczone, ale szczęśliwe, że właśnie w taki sposób spędziły Dzień Kobiet rozjechały się do swoich miast, by za rok również spotkać się na podobnym turnieju.


Sponsorami nagród byli:

· Bogusław Włodarczyk – Starosta Opatowski
· Piotr Żurek, Zdzisław Czopek, Andrzej Bęben – Sklep „Grosik”
· Marcin Skuza, Szymon Rzepka – Auto Handel
· Paweł Patraś – Motel, Myjnia, Gaz

Turniej o Puchar Burmistrza Sandomierza

W dniu 30.09.2012 w Sandomierzu odbył się turniej o Puchar Burmistrza Sandomierza. W turnieju udział wzięło 6 zespołów tj. MUKS Piątka Sandomierz I, MUKS Piątka Sandomierz II, MUKS Jedynka Ostrowiec Św., UKS Sobieski 36 Lublin, UKS Trzynastka Radom, OKS Volley Opatów. Po wielu godzinach emocjonującej gry, nasze dziewczyny zajęły ostatecznie IV miejsce. Dziękujemy za grę 
i zaangażowanie. Czekamy na więcej !! 

Turniej o Puchar Starosty Opatowskiego

W Zespole Szkół nr.2 w Opatowie 15.09.2012 odbył się Turniej Siatkarski o Puchar Starosty Opatowskiego. Organizatorem turnieju był OKS VOLLEY OPATÓW. Otwarcia turnieju dokonał Gustaw Saramański - Wicestarosta Opatowski. O miano najlepszych siatkarek walczyły drużyny z MUKS Piątka Sandomierz, MUKS Ostrowiec Św., OKS Volley Opatów, oraz reprezentacje Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2 w Opatowie i  Zespołu Szkół w Ożarowie. Po długiej i pasonującej walce w kategorii młodziczek na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna MUKS Piątka Sandomierz, za nimi MUKS Jedynka Ostrowiec Św. i OKS Vollej Opatów. W kategorii kadetek najlepsza okazała się drużyna z Ostrowca Św, następnie Sandomierz i Opatów. W trzeciej kategorii szkolnych klubów sportowych niepokonane były dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Opatowie, tuż za nimi Zespół Szkół nr 1 w Opatowie i Zespół Szkół w Ozarowie.

Depesza Sportowa

Darmowe strony www dla każdego